download_edited.png

ALŽÍRSKO OD SEVERU K JIHU

Velký poznávací zájezd do tajemného Alžírska za velkolepými antickými památkami, divokou přírodou, koloniálními městy, berberskými vesnicemi a tajemnými místy v daleké Sahaře

Letecky
z Prahy
Města
Skupiny
6 - 14 osob
Památky
Náročnost
Příroda a venkov
Komfort
Místní život

16 dní

záloha 10%

5.11. - 20.11.2022

4.3. - 19.3.2023

 

FOTOGALERIE ZE ZÁJEZDU

Fotky řeknou víc než tisíc slov

 

POPIS ZÁJEZDU

Alžírsko je doslova zapomenutým rájem severní Afriky. Země, kam neproudí davy turistů a kde zažijete pocit skutečných cestovatelů objevitelů, nabízí až neuvěřitelné množství lákadel. Od velkolepých římských měst, berberských hrobek, panenského pobřeží a koloniálních budov, přes kaňony, hory a vodopády až po neuvěřitelně rozlehlou Saharu.

Náš komplexní poznávací zájezd do Alžírska vás zavede do jeho hlavního města Alžíru s impozantní koloniální kolonádou. Navštívíme klenoty antické architektury kterými jsou římská města Tipaza, Džamíla a Timgad. Objevíme tajuplnou saharskou oázu Ghardája s pěti posvátnými městy, kam běžní turisté nemohou vstoupit. Vydáme se zeleným berberským regionem Kabýlie s nádhernými pobřežními scenériemi. Navštívíme město Constantine, které je rozděleno hlubokým kaňonem nad divokou řekou. Zaletíme si daleko na jih do Djenetu, kde přespíme v opravdové a divoké Sahaře v národním parku Tassili  N'Ajjer s místními Tuaregy.

Budeme se bavit s místními, na trzích ochutnáme všemožné dobroty a večer si popovídáme nad šálkem výborného čaje, kávy a někdy i sklenkou místního vína.

A zažijeme spoustu dalších dobrodružství a zážitků v této nádherné a bezpečné zemi! Koukněte se sami do programu zájezdu. ​

Naším cílem je, aby celý zájezd proběhl v pohodové a přátelské atmosféře, protože přesně takové je i samotné Alžírsko.

topography%203_edited.png

Co mám v ceně?

 • letecká doprava: Praha - Alžír - Praha s 23 Kg odbaveným zavazadlem, s 1 přestupem

 • ubytování: 12x hotel 3*, 3x táboření v poušti

 • strava: 10x snídaně, 3x plná penze, 2x polopenze

 • přesuny: klimatizovaný mikrobus, místní lety, jeepy

 • český průvodce: po celou dobu

 • místní průvodce: po celou dobu

 • všechny vstupy

 • informační materiály

 • pojištění proti úpadku CK

Co nemám v ceně?

 • cestovní pojištění a pojištění storna

 • stravu kromě uvedené

 • spropitné

 • víza

 • fakultativní aktivity

 • příplatek za 1 lůžkový pokoj 20 500 Kč

 
 

PROGRAM ZÁJEZDU

DEN 1 - Alžír

 

Přílet do hlavního města, transport do hotelu, ubytování 

DEN 2 - Alžír - Ghardáia
Po snídani se vydáme na prohlídku alžírské metropole. Projdeme se po nábřeží, kde na nás dýchne atmosféra starých koloniálních časů. Navštívíme staré město, kasbu, a jeho křivolaké uličky. Nasajeme atmosféru Alžíru v jedné z mnoha jejích kaváren a nezapomeneme ani na křesťanskou baziliku Notre Dame d'Afrique. Večer se přesuneme na letiště, odkud se asi hodinovým přeletem dostaneme na Saharu do Ghardái. Přesuneme se do hotelu


DEN 3 - Grardáia
 
Po snídani se vydáme na průzkum oblasti Ghardáia. Jedná se o centrum rozlehlé oázy na Sahaře zavné M´zab, kterou obývají příslušníci sekty Ibádiovců. Ghardáia je pentapolis (souměstí pěti měst) a celá je zapsaná na seznamu UNESCO díky unikátní středověké architektuře. Centra všech pěti měst jsou posvátná a přísně chráněná. Cizinec v nich nikdy nesmí přenocovat a samotná návštěva není samo sebou. My se ale s místními průvodci do všech dostaneme. Budeme potkávat ženy zahalené v bílých pláštích, kterým kouká pouze jedno oko. Navštívíme místní datlové trhy a ocitneme se v úplně jiném světě.

 
DEN 4 - Ghardáia
 
Abychom měli dostatek času na návštěvu všech pěti měst, budeme v jejich prohlídce pokračovat i následující den. Vydáme se i do nejposvátnějšího z nich - Ben Isguen.

Ještě jednu noc přespíme v místním hotelu.

DEN 5 - Ghardáia - Alžír - Tipaza
 
Po snídani se vypravíme na letiště a vrátíme se do Alžíru, abychom se vydali do nádherného římského města Tipaza na březích Středozemního moře. Po jeho prohlídce se vrátíme do Alžíru, kde se ubytujeme.

 
DEN 6 - Alžír - Djenet
 
Po snídani se vydáme na letiště a odletíme až na úplný jihovýchod Alžírska, hluboko na Saharu, do oázy Djenet, brány národního parku Tasili N'Ajjer. Přesuneme se do Tegharghartu, kde si dáme oběd a prohlédneme si ikonické skalní útvary a prehistorické malby.

Po obědě se přesuneme dál krajinou nádherných pouštních scenérií až přijedeme k tábořišti v pouštních dunách Erg Admer, kde se ubytujeme.

 
DEN 7 - Tassili N´Ajjler
 

Po snídani se vydáme v terénních vozech do kaňonu Essendilène s tekoucí vodou, kde si dopřejeme túru a oběd si dáme u pouštního jezera Guelta. Prohlédneme si nomádské stany Tuarégů a pak budeme pokračovat do Tikoubaouine s neuvěřitelnými skalními formacemi, kde přespíme v tábořišti.

DEN 8 - Tassili N´Ajjler

Po snídani v poušti budeme pokračovat v našem dobrodružství směrem k místu zvaném Tilalene s nádhernou krajinou a skalními malbami. Pokračovat budeme směrem do Timghasu, opět budeme svědky prehistorických skalních maleb a projdeme si několik menších kaňonů. Pak nás bude čekat poslední noc v tábořišti, kde nás navštíví i Tuaregové.

DEN 9 - Djenet - Constantine
 
Vrátíme se do Djenetu, kde si odpočineme a dáme si sprchu. Prohlídka místního trhu a přesun na letiště, odkud přes Alžír doletíme do města Constantine.

Transfer na hotel a ubytování.

DEN 10 - Constantine - Džamíla - Tiddis - Constantine
 
Po snídani se vydáme do jednoho z nejhezčích pozůstatků římských měst světa jménem Džamíla
. Po prohlídce se vypravíme do dalšího působivého římského města Tiddis na úbočí hluboké rokle a pak se vrátíme do Constatnine a prohlédneme si město a kaňon hluboký přes 200 metrů, který město půlí.

Ubytování v Constantine.


DEN 11 - Constantine - Madracen - Timgad - Batna

Během přesunu do města Batna se zastavíme v dalším antickém skvostu, římském městě Timgad s neuvěřitelně zachovalým půdorysem ulic, díky němuž je možné si představit, jak tehdejší město skutečně vypadalo. Dále se zastavíme u hrobky berberských králů Madracen a večer dojedeme do Batny, kde se ubytujeme.

DEN 12 - Batna - El Kantara - Ghoufi - Biskra

Po snídani se vydáme nádhernou panoramatickou cestou přes hory Aurés, kde si uděláme několik procházek a výletů. Zastavíme se v městěčku El Kantara, u kterého se nachází působivý kaňon. Poté přejedeme do nádherné oázy Mchounech s palmami a řekou zařízlou mezi skály. Poslední zastávkou bude impozantní kaňon Ghoufi, kde během procházky objevíme staré berberské vesnice.

Večer přijedeme do oázového města Biskra, s překvapivě rozlehlým parkem, kde se ubytujeme.

DEN 13 - Biskra - Bejaia

Dnešní delší přesun nás zavede zpět na sever Alžírska, do pobřežního města Bejaia v provincii Kabýlie. Po cestě budeme svědky toho, jak se pouštní krajina postupně mění až po svěží a zelenou středomořskou. V Bejaia si večer můžeme zajít n příjemnou kolonádu a pochutnat si třeba na čerstvé rybě. 

DEN 14 Bejaia

Po snídani se vydáme do okolí města. Nádherné strmé a skalnaté pobřeží ukrývá důmyslný systém vytesaných stezek, které nás dovedou až k mysu Cap Carbon. Společnost nám tu budou dělat početné skupiny makaků. Oběd si můžeme dát v jedné z rybářských restaurací a odpoledne se vydat na kopce nad město, kde se rozprostírá národní park Gouraya. Výhledy na pobřežní scenérie jsou odtud dech beroucí.

V Bejaie přespíme ještě jednu noc.

DEN 15 - Bejaia - Tizi Ouezzou - Alžír

Po snídani se vypravíme krásně zeleným a zalesněným regionem Kabýlie. Na oběd se zastavíme v jeho centru, městečku Tizi Ouezzou a poté se vrátíme do Alžíru na poslední rozlučkový večer.

DEN 16 - odlet

Podle letového řádu případný čas na poslední procházku městem, transport na letiště a odlet.

Mapa zájezdu

Průvodci zájezdu

17873336833470724.jpg

Omar Jamaein

Majitel CK a průvodce

"Nezaložil jsem si cestovku, abych seděl v kanceláři, ale abych cestovatelům ukazoval svět."

Omar je nadšený cestovatel se slabostí pro Blízký východ. Nejvíc si užívá méně turistická místa, kontakt s místními obyvateli a trhy. Má rád historii a o země kam cestuje se zajímá z hlubšího kontextu než pouze turistického. Rád vyráží i do přírody na dlouhé treky. Na průvodcovské práci miluje energii, kterou čerpá z nadšení cestovatelů, kteří jsou v zemi poprvé. 

OMAROVY TERMÍNY:

5.11. - 20.11.2022

Důležité informace

 • zájezdy se konají v malých skupinách maximálně 14 účastníků

​​

 • odlet je z Prahy s jedním přestupem

​​

 • přesuny po Alžírsku probíhají klimatizovaným mikrobusem, místními lety a terénními vozidly

​​

 • český průvodce je přítomen po celou dobu zájezdu

 • místní průvodce je také přítomen po dobu zájezdu

 • zájezd je se zahrnutou snídaní ve městech, s polopenzí v oblasti Ghardáia a s plnou penzí během výpravy na Saharu v okolí Djenetu

​​

 • minimální počet závazně přihlášených účastníků pro konání zájezdu je 6

​​

 • pro vstup do Alžírska je potřeba vízum a o jeho vyřízení se postará CK. Z důvodu čekacích lhůt je nutné se přihlásit na zájezd nejpozději tři týdny před odletem. K získání víza je nutné být držitelem cestovního pasu s minimální platností 6 měsíců od návratu. Problémem může být razítko z Izraele.

 • v Alžírsku fungují mezinárodní platební karty, ale ekonomika je spíše hotovostní. Místní měnu je možné si vybrat v bankomatech nebo si směnit eura nebo dolary

 • ženy nemusí nosit pokrývku hlavy a Alžířané jsou poměrně benevolentní. Přesto nedoporučujeme nosit šaty nebo trička bez rukávů a kraťasy nebo sukně nad kolena

 

Informace k části programu v národním parku Tassili N´Ajjler (den 6 - 9)

 

Během této části programu se budeme pohybovat v samotnémsrdci Sahary, ale díky termínu zájezdu nás bude čekat velmi příjemné podnebí. Prakticky jistota nebe bez mráčků, denní teploty okolo 24 stupňů a noční minima kolem 12 stupňů. Doporučujeme proto lehké oblečení na den a teplejší vrstvy na večer a noc. 

Přes den se budeme po poušti pohybovat terénními vozy mimo zpevněné cesty a budeme také chodit. Pěší výlety budou během dne rozložené v délce kolem 2 hodin a nejedná se o zvlášť náročnou turistiku. 

Je potřeba počítat s tím, že 3 noci budeme tábořit na divoko a tedy bez zázemí toalet a koupelny. K dispozici budou stany a matrace a každý si veze vlastní spacák. O veškeré jídlo a nealko pití bude postaráno naším místním doprovodem. Na zádech si ponesete jen malý batoh s vodou a osobními věcmi, hlavní zavazadla budou vždy převezena do dalšího stanoviště.

Před návratem do civilizace bude k dispozici guest house s teplou sprchou.

Vybavení potřebné k programu na Sahaře

 • spacák

 • kvalitní a vyzkoušené trekové boty 

 • lehké funkční oblečení na denní program a teplejší oblečení na večer a noc

 • baterka nebo čelovka

 • velkokapacitní powerbanka

 • opalovací krém a pokrývka hlavy, sluneční brýle

 • pohodlný malý batoh

 • hlavní zavazadlo ve formě krosny do 80l nebo kufru

 • láhev na vodu, která se dá doplňovat

 • kempingové nádobí a příbor, pokud chcete eliminovat plastový odpad

 • cestovní ručník, toaletní papír, cestovní hygienické a kosmetické přípravky (ideálně biologicky rozložitelné)

 • základní osobní lékárničku (náplast, obinadlo, dezinfekce, nůžky, obvaz, náplasti na puchýře, běžné léky - bolest, žaludeční potíže, alergie…)

 • kapesní nůž