top of page
download_edited.png

JIŽNÍM MAROKEM ZA BERBERY

Autentický zájezd do Maroka po stopách tradiční berberské kultury nádhernou krajinou oáz, palmových hájů, písečných dun a hor Vysokého Atlasu a Antiatlasu.

Letecky
z Vídně
Města
Skupiny
6 - 12 osob
Památky
Náročnost
Příroda a venkov
Komfort
Místní život

12 dní

záloha 10%

3.2. - 14.2.2023
6.10. - 17.10.2023

FOTOGALERIE

FOTOGALERIE ZE ZÁJEZDU

Fotky řeknou víc než tisíc slov

POPIS ZÁJEZDU

POPIS ZÁJEZDU

Během našeho poznávacího zájezdu poznáte krásy magického jižního Maroka a jeho pravou berberskou tvář s veškerým komfortem českého průvodce znalého místního prostředí, aniž byste přišli o autentický prožitek z cestování.

Kromě známých míst jako je Marrákéš a Ourzazate se vydáme hluboko do pohoří Antiatlasu a Atlasu a budeme objevovat opevněné berberské vesničky Ksáry, pouštní oázy a městečka. Vydáme se i na Saharu, kde strávíme noc v pouštním kempu a vylezeme na krásné a fotogenické pouštní duny Erg Cheggaga. Na závěr si dopřejeme odpořinek u moře v rybářském městečku Essauira.

Budeme se bavit s místními, na trzích ochutnáme všemožné dobroty a večer si popovídáme nad šálkem výborného čaje.

A zažijeme spoustu dalších dobrodružství a zážitků v této nádherné a bezpečné zemi! Koukněte se sami do programu zájezdu

Na všechny památky a atrakce budete mít dostatek času a prohlédnete si je podle vlastního tempa s tištěným průvodcem vytvořeným speciálně pro tento zájezd. Nikdo vás nebude nahánět s průvodcovským deštníkem. Během zájezdu bude průvodce naslouchat vašim přáním a individuálním požadavkům - na všem je možné se lidsky domluvit.

Naším cílem je, aby celý zájezd proběhl v pohodové a přátelské atmosféře, protože přesně takové je i samotné Maroko

topography%203_edited.png

Co mám v ceně?

 • letecká doprava: Vídeň - Marrákeš - Vídeň s 20 Kg odbaveným zavazadlem - přímý let. Svoz z Prahy, Brna a Ostravy (tam i zpět)

 • ubytování: 10x hotely a riády, 2x pouštní kemp

 • strava: 11x snídaně, 3x večeře

 • přesuny: klimatizovaný mikrobus

 • český průvodce: po celou dobu

 • všechny vstupy: dle programu

 • spropitné

 • informační materiály

 • pojištění proti úpadku CK

Co nemám v ceně?

 • cestovní pojištění a pojištění storna

 • stravu kromě uvedené

 • fakultativní aktivity

 • příplatek za 1 lůžkový pokoj 5500 Kč

CO JE V CENĚ
PRŮVODCI

PROGRAM ZÁJEZDU

DEN 1 - Přílet

 

Přílet do Marrákeše, ubytování v rijádu a nocleh, volné odpoledne

DEN 2 - Marrákeš

Dnešní den je věnován celodenní prohlídce města Marrákeš. Prohlídku zahájíme u mešity Koutoubia, jejíž 77 m metrů vysoký minaret se stal symbolem města. Dále navštívíme Saadské hrobky z 16. století a palác Bahia z 19.století, dvě nejslavnější marrákešské památky. V odpoledních hodinách je možné navštívit slavnou zahradu Majorelle.
Po večeři vychutnáme atmosféru náměstí Náměstí Djemaa el Fna (Shromaždiště mrtvých), které bylo kdysi veřejným popravištěm. V současné době se zde naopak den co den odehrává živé
představení různých hudebníků, tanečníků, artistů, vypravěčů příběhů, zaklínačů hadů aj. Ve večerních hodinách zde stojí nespočet pojízdných vývařoven, kde je možné ochutnat různé speciality. Pro svoji jedinečnost bylo náměstí s přilehlými trhy zařazeno na seznam UNESCO
.

DEN 3 - Marrákeš - Tizi-N´Tichka - Kasba Telouet - Ksar Ait Benhaddou - Ouarzazate

 

Po snídani pojedeme přes Vysoký Atlas do města Ouarzazate. Nejprve vystoupáme k impozantnímu průsmyku Tizi N’Tichka. Poté se vydáme do hor Vysokého Atlasu přes Kasbu Teluet (hlavní sídlo mocného berberského klanu Glaoui) do pitoreskní berberské vesničky Ait Benhaddou, místem, jenž se stalo kulisou mnoha světoznámých filmů. Cílem cesty je město Ouarzazate, jehož dominantou je Kasbah Taourirt, která patří k největším feudálním pevnostem v Maroku. Nové město je známé jako středisko filmového průmyslu, nachází se tu několik filmových studií, která si pro úžasné exteriéry najímají zahraniční filmové štáby.

DEN 4 - Ouarzazate - Soutěska Todra - Erfoud

Pos nídani cesta začíná náhorní plošinou Vysokého Atlasu přes tzv. Údolí kaseb. Projedeme městy Tinerghir, Boumalne, Kalaa M´Gouna a Skoura, kde se nacházejí nesčetné kasby (pevnosti). 

V polovině cesty mezi městy Ouarzazate a Erfoud se nachází soutěska Todra. Procházka touto přírodní raritou je skutečným zážitkem. V nejužším místě je soutěska široká pouze 10 metrů a stěny dosahují výšky až 250 metrů.

K večeru dorazíme do oázy Erfoud, kde se ubytujeme.

DEN 5 - Erfoud a okolí

Další den je věnován celodennímu výletu na džípech po okolí oázy Erfoud. Celá oblast kolem je vyznamným nalezištěm fosilií, které cestou navštívíme. Výlet pokračuje pouští k nejvyšším dunám v Maroku, tzv. Erg Chebbi. Zde je možnost absolvovat projíždku podunách na velbloudech. V oáze Merzouga uvidíme tradiční zavlažovací systémy, dále pokračujeme do oázy Taouz, která se nachází v blízkosti alžírské hranice. V okolí oázy senacházejí prehistorické skalní rytiny a předislámské berberské pohřebiště. V oáze Chamlia žijí potomci bývalých černých otroků, kteří zde pro návštěvníky rádi předvedou ukázky typické hudby a tanců s africkými kořeny zvané Gnawa.Na závěr navštívíme město Rissani. Nedaleko Rissani se nacházejí zříceniny kdysi slavného města Sijilmassa, které bylo založeno v 8. stol. Cestou zpět do Erfoudu navštívíme velbloudí farmu, kde je možnost ochutnat velbloudí mléko.

DEN 6 - Erfoud - Tamegrout - Zagora

 

Po snídani zařneme cestu přes náhorní plošinu až dorazíme do oázy Tamegrout, kde se nachází jeden z mála dosud obydlených ksárů, na který navazuje tradiční čtvrťhrnčířů, kteří vyrábějí zeleně zdobenou keramiku, která je typická pro oblast Zagory, kam dorazíme po obědě a prohlédneme si tuto oázu a pevnost, která sloužila jako brána pro karavany vyrážející Saharou do černé Afriky. Cesta do Timbuktu odtud trvala 52 dní.

Ubytujeme se v Zagoře

DEN 7 - Zagora – Tamegroute – M’hamid

Ze Zagory pokračuje naše cesta do Tamegroutu, autentického berberského městečka a centra súfijského řádu Násiríja. V Tamegroutu shlédneme výrobu tradiční keramiky, včetně všudypřítomných tažínů – tradičních nádob na přípravu marockých jídel. Dále budeme pokračovat napříč pouští do oázy Mhamid, kde končí asfaltka a začíná nekonečná poušť. Výlet k dunám Erg Cheggaga, večeře a nocleh ve stanovém táboře na Sahaře

DEN 8 - M’hamid - Foum Zguid - Tata - Tafraoute

Pokračujeme přes pohoří Antiatlasu přes horské oázy Tata a Foum Zguid a večer dorazíme do Tafraoute, kde se ubytujeme.

DEN 9 - Tafraoute a okolí

Po delším přesunu předchozího dne si užijeme nenáročný, asi 13 km dlouhý pěší výlet. Čeká nás nádherná krajina v okolí města s žulovými skalami, malebnými vesničkami (Agard Oudad), historickými památkami z pre-islámské doby a arganovými stromy na jejichž větvích se pasou kozy. Podle zvoleného tempa se do Tafraute vrátíme po 3 - 5 hodinách a přespíme ještě jednu noc.

DEN 10 - Tafraoute - Essuaira

Malebnou krajinou pohoří Antiatlas se po snídani vydáme na sever a podél pobřeží budeme pokračovat až do rybářského města na pobřeží Essauira, kde se ubytujeme v riádu ve staré medíně.

DEN 11 - Essauira

Projdeme se starým městem Essauiry, nahlédneme do rybářského přístavu, kde si můžeme dát na grilu připravenou, čerstvě vylovenou rybu a navštívíme portugalskou pevnost. Volný čas je možné strávit odpočinkem na dlouhé písečné pláži hned za hradbami města a vyzkoušením surfingu.

DEN 12 - Odlet

Po snídani nás čeká asi 2,5 hodinový přesun na letiště v Marrákeši a odlet domů.

Mapa zájezdu

Průvodci zájezdu

CK HAMIDI majitel a průvodce Omar Jamaein

Omar Jamaein

Majitel CK a průvodce

"Nezaložil jsem si cestovku, abych seděl v kanceláři, ale abych cestovatelům ukazoval svět."

Omar je nadšený cestovatel se slabostí pro Blízký východ. Nejvíc si užívá méně turistická místa, kontakt s místními obyvateli a trhy. Má rád historii a o země kam cestuje se zajímá z hlubšího kontextu než pouze turistického. Rád vyráží i do přírody na dlouhé treky. Na průvodcovské práci miluje energii, kterou čerpá z nadšení cestovatelů, kteří jsou v zemi poprvé. 

OMAROVY TERMÍNY:

29.5. - 9.6..2022

DSC02587.JPG

Kuba Žižka

Průvodce Marokem a Íránem

"Průvodcování v Maroku pro Omarovu cestovku dělám jako koníčka a doufám, že je to znát"

Jakubovy cesty vždy směřovaly spíše na východ, a tak se přes země Balkánu dostal na Blízký východ, kde se mu tak zalíbilo, že se tam rád vrací. Jako průvodce rád pomáhá lidem objevovat nová místa a přinášet jim neopakovatelné zážitky. Sám si pak s oblibou vychutnává místní speciality. Destinace, kde Jakuba potkáte, většinou nejsou na obálkách časopisů. Jsou to spíše místa, která mají silné příběhy.

KUBY TERMÍNY:

2.10. - 13.10.2022

Důležité informace

 • zájezdy se konají v malých skupinách maximálně 12 účastníků - průměrný počet účastníků je 8​​

 • odlet je z Vídně přímým letem společnosti Wizzair. Svoz z Prahy, Brna a Ostravy je zajištěn v ceně zájezdu.​​

 • přesuny po Maroku probíhají klimatizovaným mikrobusem​​

 • český průvodce je přítomen po celou dobu zájezdu

 • zájezd je se snídaní a 3 večeřemi v pouštních kempech a oblasti Tafraute. Ostatní stravování je v režii účastníků za pomoci průvodce.​​

 • minimální počet závazně přihlášených účastníků pro konání zájezdu je 6​​

 • pro vstup do Maroka za účelem turismu nejsou od českých občanů vyžadována víza

 • v Maroku neplatí striktní dress code, ženy nemusí mít zahalené vlasy, doporučuje se uměřenost

PROGRAM
MAPA
DŮLEŽITÉ INFORMACE
bottom of page