top of page

KDO JSME?

Jsme malá rodinná cestovka úspěšně fungující od roku 2015 původně pod značkou Travel Planner. Sami jsme cestovatelé a naše poznávací zájezdy a expedice sestavujeme tak, abychom vám zprostředkovali co nejautentičtější zážitek z nabízených destinací. 

Na všech našich cestovatelských zájezdech máte jistotu že:

  • budete ve skupině maximálně 12 účastníků

  • budete doprovázeni zkušeným a nadšeným průvodcem

  • poznáte i místa mimo hlavní turistické trasy

  • zájezd proběhne v pohodové a přátelské atmosféře

  • budete se setkávat s místními a najíte se tam, kde se sami stravují

  • nebudeme vás tahat do turistických pastí, předražených souvenir shopů a restaurací pro cizince

  • kde to jen trochu jde, ubytováváme se v hotelech a kempech ve vlastnictví místních podnikatelů

  • budeme dbát o udržitelný způsob cestování

  • budeme dbát o vaše individuální požadavky a přání

CK HAMIDI POMÁHÁ

Situace ve světě nám není lhostejná a trápí nás válečné konflikty a lidské utrpení v námi milovaných zemích jako je Sýrie, Jemen, Irák a další. Proto jsme se rozhodli pomáhat příslibem, že z každého prodaného zájezdu věnujeme 200 Kč organizaci Člověk v tísni na podporu humanitárních projektů v tomto regionu.

Wadi bin Hammad

NÁŠ TÝM

Naši čeští průvodci i lokální týmy v jednotlivých zemích jsou duší naší cestovky. Jsou zapálení, vzdělaní, svou práci dělají s nadšením a svoji pozitivní energii přenáší na naše cestovatele.

Omar Jamaein CK Hamidi

Omar Jamaein

Majitel CK a průvodce

"Nezaložil jsem si cestovku, abych seděl v kanceláři, ale abych cestovatelům ukazoval svět."

Omar je nadšený cestovatel se slabostí pro Blízký východ. Nejvíc si užívá méně turistická místa, kontakt s místními obyvateli a trhy. Má rád historii a o země kam cestuje, se zajímá z hlubšího kontextu než pouze turistického. Rád vyráží i do přírody na dlouhé treky. Na průvodcovské práci miluje energii, kterou čerpá z nadšení cestovatelů, kteří jsou v zemi poprvé. 

Petra Hrdinová.jpeg

Petra Hrdinová

Průvodkyně

"Těším se na každou novou skupinu a na zážitky, které spolu zažijeme"

Petry vášeň tkví v cestování a objevování nepoznaných míst. Nahlédla do kultury Jordánska, Taiwanu, Maroka a mnoha dalších zemí. Nezajímají ji pouze turisticky vyhledávaná místa, ale vydává se i na dobrodružné expedice zážitkového charakteru. Je milovnicí rozmanitých chutí, jež jsou tradiční pro danou zemi. Je komunikativní a můžete se spolehnout, že případné problémy zvládne rychle a efektivně vyřešit.

Yassir Chichi.jpg

Yassir Chichi

Místní průvodce v Maroku

„Všem cestovatelům CK HAMIDI chci dopřát ten nejzábavnější zájezd, jaký kdy zažili“

Yassir je náš zástupce v Maroku, který se stará o to, aby zájezdy do téhle země probíhali přesně v duchu CK HAMIDI - autenticky a přátelsky. Má neuvěřitelné znalosti o své zemi a s nadšením je předává cestovatelům. Je přátelský, upřímný, zábavný a nikdy se s ním nebudete nudit. Zájezdům přináší přidanou hodnotu v podobě nevšedních zážitků a setkávání s místními obyvateli. Má spoustu neotřelých nápadů a tipů, co dělat třeba i během volného času.

CK HAMIDI anja_andrianjato

Anja Andrianjato

Místní průvodce na Madagaskaru

"Krásný zážitek z Madagaskaru každého jednotlivého klienta je pro mě to nejdůležitější"

Anja pracuje v cestovním ruchu už 21 let a má vlastní cestovní kancelář Great Madagascar Tours. Madagaskar miluje a ve svém volném čase objevuje stále nové kouty své země, aby vymýšlel ty nejpropracovanější možné itineráře. Jeho vášní je madagaskarská příroda a sdílení jejího bohatství s cestovateli, protože věří, že tak ji dokáže ochránit i do budoucna pro příští generace. 

Faisal Alajaleen

Faisal Alajaleen

Víc než řidič v Jordánsku

"Bezpečně vás odvezu, zatančím a večer připravím kebab na pláži, jsem vždy připraven"

Faisal je stálice našeho týmu v Jordánsku. Je to náš hlavní řidič a setkáte se s ním na všech našich zájezdech. Jeho práce zdaleka přesahuje roli řidiče. Je to chlapík zkušený, který toho hodně zažil a hodně ví. Mluví anglicky a všichni klienti si ho vždy zamilují. Je ochotný pomoci s čímkoliv a kdykoliv. Je pokorný a skromný a jeho srdečný úsměv, když ho ráno potkáte, vás navnadí na další den plný zážitků.

Jaubu Žižka

Kuba Žižka

Průvodce

"Průvodcování pro Omarovu cestovku dělám jako koníčka a doufám, že je to znát"

Jakubovy cesty vždy směřovaly spíše na východ, a tak se přes země Balkánu dostal na Blízký východ, kde se mu tak zalíbilo, že se tam rád vrací. Jako průvodce rád pomáhá lidem objevovat nová místa a přinášet jim neopakovatelné zážitky. Sám si pak s oblibou vychutnává místní speciality. Destinace, kde Jakuba potkáte, většinou nejsou na obálkách časopisů. Jsou to spíše místa, která mají silné příběhy.

Petra Pavlíková

Petra Pavlíková

Průvodkyně

"Život bez cestování si neumím představit. Je příliš krátký a krásných míst je jako hvězd na nebi."

Petry zájem o cestování nebere konce a tak zájem spojila s další touhou a to předat poznání dál. Průvodcování pak byla trefa do černého, kde se začala cítit jako ryba ve vodě. K Blízkému východu se nejprve dostala přes studium politické filosofie a z oblastí, které navštívila ji nejvíce zlákaly pestré barvy a kultura ovlivněná islámem i nekonečná nádhera pouští a hor. Vždy se snaží vnímat místa skrz pestrou strukturu historie, kultury, zvyklostí, chutí a vůní a hlavně života místních obyvatel, který nejraději zachycuje na fotkách. Vyhledává i netradiční zákoutí a zajímají jí příběhy, aby vám pak mohla sdělit co nejvíce. Má ráda pivo a nesnáší nudu. Úsměv na tváři, energie a pohodová nálada ji neopouští a žádný problém není dost velký na to, aby se nedal vyřešit.

Ziyad Najamy

Ziyad Najamy

Průvodce

„Lidem skutečnou radost vyvolávají pozitivní zážitky. Cestovatelům ale největší radost přinese poznávání nových přátel a kultur.“

Ziyad je rodilý Izraelec, který má po celý svůj život velmi blízko k zemím Blízkého východu. Mluví plynně česky, arabsky, hebrejsky a anglicky. Během svého cestování poznal mnohé nejen z arabského světa, ale je úzce spjat i s Českou republikou, díky čemuž vás dokáže seznámit s různými podobnostmi i odlišnostmi těchto vzdálených a tolik se lišících kultur. S nadšením, historickým přehledem a přátelským přístupem Vás provede Jordánskem, Palestinou nebo jeho rodným Izraelem.

Haval Qahraman - průvodce CK HAMIDI.jpg

Haval Qahraman

Místní průvodce v Kurdistánu

"Doufám, že budu mít příležitost udělat z vaší cesty po Kurdistánu nezapomenutelný zážitek."

Haval je jedničkou mezi průvodci doporučovanými serverem Tripadvisor.com v iráckém Kurdistánu. V roce 2010 se stal průvodcovským průkopníkem v regionu a v roce 2012 byl doporučen v průvodci od Lonely Planet. Pochází z kurdského Erbílu a má hluboké znalosti o Kurdistánu i Iráku. V době války proti ISIS pracoval jako fixer a řidič pro novináře a humanitární pracovníky. Cestovatele rád zve na návštěvu a večeři ke své rodině, na což se můžete těšit i vy na našem zájezdu. Haval je muž se srdcem na dlani a špička v oboru.

Mansour Abdoli CK Hamidi

Mansour Abdoli

Místní průvodce v Íránu

"Miluji svou zemi a svou práci průvodce. Každému cestovateli chci ukázat pravou tvář Íránu"

Mansour je naše místní spojka, spolehlivý chlapík, který naše zájezdy logisticky zajišťuje a který se podílí i na sestavování programu, protože jako místní zná samozřejmě Írán nejlíp z nás. Miluje přírodu a rád ukazuje zahraničním cestovatelům opravdový, autentický Írán. Na většině našich zájezdů do Íránu se s ním osobně setkáte.

Naši průvodci

NÁŠ PŘÍBĚH

Založit si cestovku bylo mým snem od malička, když jsem doma shromažďoval barevné katalogy a rodinným příslušníkům vybíral letní zájezdy. V roce 2015 se mi to konečně povedlo. Nejprve jsme se zaměřili na čistě individuální zájezdy na míru pod značkou Travel Planner a cestovatelský sen jsme splnili více než stovce spokojených zákazníků, kterým jsme zajistili dovolené ve třech desítkách zemí světa všech kontinentů. Přišli jsme s originálním konceptem - klienti cestují naprosto samostatně, ale o veškerou přípravu itineráře a podkladů, rezervaci letenek, ubytování, pronájmy aut, zajištění místních průvodců, zážitků a aktivit se staráme my. V roce 2018 jsem vyrazil s klienty do Izraele jako jejich osobní průvodce a řidič a tehdy jsem si uvědomil, že není nad to být s cestovateli přímo na místě, a sdílet s nimi jejich radost z poznávání nové země. Proto jsem se rozhodl rozšířit naše služby o průvodcované poznávací zájezdy a expedice v malých skupinách nejprve do Jordánska, kde mám rodné kořeny (objevjordansko.cz). Koronavirová krize náš rozlet na chvíli zpomalila, ale čas bez cestování jsme využili k přípravě dalších autentických zájezdů do Íránu a Maroka a začali jsme spolupracovat se skvělými průvodci, kteří své země znají jako málokdo. A protože nabídku destinací nadále rozšiřujeme, rozhodli jsme se pro naše autentické poznávací zájezdy a expedice v malých skupinách založit vlastní značku CK HAMIDI.

A proč HAMIDI?

Hamidi je jeden z hlavních jordánských kmenů s beduínskou tradicí a moje jordánská rodina je jeho součástí. Výběrem tohoto jména jsem chtěl odkázat na svoje kořeny, nomádský způsob života, na Jordánsko a na Blízký východ a jeho kulturu, pro kterou mám pochopitelnou slabost. A protože jsem si nezaložil cestovku, abych seděl v kanceláři, tak stále velkou část našich zájezdů osobně průvodcuji. 

Omar Jamaein - zakladatel a majitel CK HAMIDI

Náš příběh
bottom of page