KDO JSME?

Jsme malá rodinná cestovka úspěšně fungující od roku 2015 původně pod značkou Travel Planner. Sami jsme cestovatelé a naše poznávací zájezdy a expedice sestavujeme tak, abychom vám zprostředkovali co nejautentičtější zážitek z nabízených destinací. 

Na všech našich cestovatelských zájezdech máte jistotu že:

  • budete ve skupině maximálně 12 účastníků

  • budete doprovázeni zkušeným a nadšeným průvodcem

  • poznáte i místa mimo hlavní turistické trasy

  • zájezd proběhne v pohodové a přátelské atmosféře

  • budete se setkávat s místními a najíte se tam, kde se sami stravují

  • nebudeme vás tahat do turistických pastí, předražených souvenir shopů a restaurací pro cizince

  • kde to jen trochu jde, ubytováváme se v hotelech a kempech ve vlastnictví místních podnikatelů

  • budeme dbát o udržitelný způsob cestování

  • budeme dbát o vaše individuální požadavky a přání

CK HAMIDI POMÁHÁ

Situace ve světě nám není lhostejná a trápí nás válečné konflikty a lidské utrpení v námi milovaných zemích jako je Sýrie, Jemen, Irák a další. Proto jsme se rozhodli pomáhat příslibem, že z každého prodaného zájezdu věnujeme 200 Kč organizaci Člověk v tísni na podporu humanitárních projektů v tomto regionu.

Wadi bin Hammad

NÁŠ TÝM

Naši čeští průvodci i lokální týmy v jednotlivých zemích jsou duší naší cestovky. Jsou zapálení, vzdělaní, svou práci dělají s nadšením a svoji pozitivní energii přenáší na naše cestovatele.

Omar Jamaein CK Hamidi

Omar Jamaein

Majitel CK a průvodce

"Nezaložil jsem si cestovku, abych seděl v kanceláři, ale abych cestovatelům ukazoval svět."

Omar je nadšený cestovatel se slabostí pro Blízký východ. Nejvíc si užívá méně turistická místa, kontakt s místními obyvateli a trhy. Má rád historii a o země kam cestuje, se zajímá z hlubšího kontextu než pouze turistického. Rád vyráží i do přírody na dlouhé treky. Na průvodcovské práci miluje energii, kterou čerpá z nadšení cestovatelů, kteří jsou v zemi poprvé. 

Petra Hrdinová.jpeg

Petra Hrdinová

Průvodkyně

"Těším se na každou novou skupinu a na zážitky, které spolu zažijeme"

Petry vášeň tkví v cestování a objevování nepoznaných míst. Nahlédla do kultury Jordánska, Taiwanu, Maroka a mnoha dalších zemí. Nezajímají ji pouze turisticky vyhledávaná místa, ale vydává se i na dobrodružné expedice zážitkového charakteru. Je milovnicí rozmanitých chutí, jež jsou tradiční pro danou zemi. Je komunikativní a můžete se spolehnout, že případné problémy zvládne rychle a efektivně vyřešit.

Yassir Chichi.jpg

Yassir Chichi

Místní průvodce v Maroku

"Všem cestovatelům CK HAMIDI chci dopřát ten nejzábavnější týden, jaký kdy zažili"

Yassir je náš outdoorový nadšenec a průvodce expedičních a zářitkových zájezdů v Maroku. Miluje adrenalin, canyoning, trekování v horách a cyklistiku. Připravuje našim cestovatelům nezapomenutelné zážitky na cestách Atlasem a Antiatlasem i po celém Maroku. Vždy ve skvělé náladě a profesionálně připravený se těší na nové cestovatele.

CK HAMIDI anja_andrianjato

Anja Andrianjato

Místní průvodce na Madagaskaru

"Krásný zážitek z Madagaskaru každého jednotlivého klienta je pro mě to nejdůležitější"

Anja pracuje v cestovním ruchu už 21 let a má vlastní cestovní kancelář Great Madagascar Tours. Madagaskar miluje a ve svém volném čase objevuje stále nové kouty své země, aby vymýšlel ty nejpropracovanější možné itineráře. Jeho vášní je madagaskarská příroda a sdílení jejího bohatství s cestovateli, protože věří, že tak ji dokáže ochránit i do budoucna pro příští generace. 

Jaubu Žižka

Kuba Žižka

Průvodce

"Průvodcování pro Omarovu cestovku dělám jako koníčka a doufám, že je to znát"

Jakubovy cesty vždy směřovaly spíše na východ, a tak se přes země Balkánu dostal na Blízký východ, kde se mu tak zalíbilo, že se tam rád vrací. Jako průvodce rád pomáhá lidem objevovat nová místa a přinášet jim neopakovatelné zážitky. Sám si pak s oblibou vychutnává místní speciality. Destinace, kde Jakuba potkáte, většinou nejsou na obálkách časopisů. Jsou to spíše místa, která mají silné příběhy.

Haval Qahraman - průvodce CK HAMIDI.jpg

Haval Qahraman

Místní průvodce v Kurdistánu

"Doufám, že budu mít příležitost udělat z vaší cesty po Kurdistánu nezapomenutelný zážitek."

Haval je jedničkou mezi průvodci doporučovanými serverem Tripadvisor.com v iráckém Kurdistánu. V roce 2010 se stal průvodcovským průkopníkem v regionu a v roce 2012 byl doporučen v průvodci od Lonely Planet. Pochází z kurdského Erbílu a má hluboké znalosti o Kurdistánu i Iráku. V době války proti ISIS pracoval jako fixer a řidič pro novináře a humanitární pracovníky. Cestovatele rád zve na návštěvu a večeři ke své rodině, na což se můžete těšit i vy na našem zájezdu. Haval je muž se srdcem na dlani a špička v oboru.

Mansour Abdoli CK Hamidi

Mansour Abdoli

Místní průvodce v Íránu

"Miluji svou zemi a svou práci průvodce. Každému cestovateli chci ukázat pravou tvář Íránu"

Mansour je naše místní spojka, spolehlivý chlapík, který naše zájezdy logisticky zajišťuje a který se podílí i na sestavování programu, protože jako místní zná samozřejmě Írán nejlíp z nás. Miluje přírodu a rád ukazuje zahraničním cestovatelům opravdový, autentický Írán. Na většině našich zájezdů do Íránu se s ním osobně setkáte.

Faisal Alajaleen

Faisal Alajaleen

Víc než řidič v Jordánsku

"Bezpečně vás odvezu, zatančím a večer připravím kebab na pláži, jsem vždy připraven"

Faisal je stálice našeho týmu v Jordánsku. Je to náš hlavní řidič a setkáte se s ním na všech našich zájezdech. Jeho práce zdaleka přesahuje roli řidiče. Je to chlapík zkušený, který toho hodně zažil a hodně ví. Mluví anglicky a všichni klienti si ho vždy zamilují. Je ochotný pomoci s čímkoliv a kdykoliv. Je pokorný a skromný a jeho srdečný úsměv, když ho ráno potkáte, vás navnadí na další den plný zážitků.

 

NÁŠ PŘÍBĚH

Založit si cestovku bylo mým snem od malička, když jsem doma shromažďoval barevné katalogy a rodinným příslušníkům vybíral letní zájezdy. V roce 2015 se mi to konečně povedlo. Nejprve jsme se zaměřili na čistě individuální zájezdy na míru pod značkou Travel Planner a cestovatelský sen jsme splnili více než stovce spokojených zákazníků, kterým jsme zajistili dovolené ve třech desítkách zemí světa všech kontinentů. Přišli jsme s originálním konceptem - klienti cestují naprosto samostatně, ale o veškerou přípravu itineráře a podkladů, rezervaci letenek, ubytování, pronájmy aut, zajištění místních průvodců, zážitků a aktivit se staráme my. V roce 2018 jsem vyrazil s klienty do Izraele jako jejich osobní průvodce a řidič a tehdy jsem si uvědomil, že není nad to být s cestovateli přímo na místě, a sdílet s nimi jejich radost z poznávání nové země. Proto jsem se rozhodl rozšířit naše služby o průvodcované poznávací zájezdy a expedice v malých skupinách nejprve do Jordánska, kde mám rodné kořeny (objevjordansko.cz). Koronavirová krize náš rozlet na chvíli zpomalila, ale čas bez cestování jsme využili k přípravě dalších autentických zájezdů do Íránu a Maroka a začali jsme spolupracovat se skvělými průvodci, kteří své země znají jako málokdo. A protože nabídku destinací nadále rozšiřujeme, rozhodli jsme se pro naše autentické poznávací zájezdy a expedice v malých skupinách založit vlastní značku CK HAMIDI.

A proč HAMIDI?

Hamidi je jeden z hlavních jordánských kmenů s beduínskou tradicí a moje jordánská rodina je jeho součástí. Výběrem tohoto jména jsem chtěl odkázat na svoje kořeny, nomádský způsob života, na Jordánsko a na Blízký východ a jeho kulturu, pro kterou mám pochopitelnou slabost. A protože jsem si nezaložil cestovku, abych seděl v kanceláři, tak stále velkou část našich zájezdů osobně průvodcuji. 

Omar Jamaein - zakladatel a majitel CK HAMIDI