SEZNAMTE SE S NAŠIMI PRŮVODCI: Jakub, Petra, Jirka, Mansour, Yassir a Omar

Aktualizováno: 13. 5. 2021

Naši průvodci jsou duší naší cestovky. Jsou to oni, kdo obyčejný zájezd mohou povznést na životní zážitek, a proto jejich výběru věnujeme velkou pozornost.


S rozvojem CK HAMIDI jsem stál před nelehkým úkolem. Z původních pár termínů zájezdů do Jordánska se staly další a další díky vám, našim zákazníkům, kterých neustále přibývalo. Bylo jasné, že sám už všechny odjet nemohu, i když bych moc rád. Koneckonců mám dva malé kluky a ti mají zkrátka přednost :). Navíc jsme se rozhodli rozšířit naše pole působnosti o nové destinace Blízkého východu - Írán a Maroko a plánujeme i další země. Rozhodl jsem se tedy, že vytvořím partu průvodců, na které bude spolehnutí a kteří budou dělat naší cestovce dobré jméno. A hlavně že ze zájezdů, které provází, se budete Vy, naši zákazníci, vracet nadšeni!

Seznamte se s naší partou nadšených průvodců:


Jakub Žižka


“Průvodcování zájezdů pro Omarovu cestovku dělám jako koníčka a doufám, že je to znát"


Jakubovy cesty od mládí vždy směřovaly spíše na východ, a tak se přes země Balkánu dostal na Blízký východ, kde se mu natolik zalíbilo, že se tam rád vrací. Jako průvodce ho nejvíc baví pomáhat lidem objevovat nová místa a přinášet jim tak neopakovatelné zážitky. Sám si pak s oblibou vychutnává místní speciality. Destinace, kde Jakuba potkáte, většinou nejsou na obálkách časopisů. Jsou to spíš místa, která mají silné příběhy a jsou často mimo hlavní trasy. Mimo zapadlých koutů historických míst jsou to hlavně treky po horách nebo aspoň toulky českou divočinou.

Jakub je náš průvodce zájezdů do Íránu a trekových programů v MarokuPetra Hrdinová


Petry vášeň tkví v cestování a objevování nepoznaných míst. Nahlédla do kultury Jordánska, Taiwanu, Maroka, USA, Hong-Kongu a mnoha dalších zemí. Nezajímají ji pouze turisticky nejčastěji vyhledávaná místa, ale vydává se i na dobrodružné expedice zážitkového charakteru. Je milovnicí rozmanitých chutí, jež jsou tradiční pro danou zemi. Je komunikativní a můžete se spolehnout, že případné problémy zvládne rychle a efektivně vyřešit.

Petra průvodcuje naše expediční zájezdy do Jordánska a trekový program zájezdů do Maroka.

Jirka Topol


“Blízkému východu, jeho temperamentu a kultuře jsem propadl a obzvláště to platí pro Jordánsko, díky jeho skvělým obyvatelům”


Jirka strávil na Blízkém východě dlouhé roky nejen jako průvodce. Pobýval v Egyptě, Jordánsku, Libanonu, Izraeli a Maroku. Tamní kulturu si zamiloval a po nucené koronavirové pauze se nemůže dočkat, až se zase do svých oblíbených zemí vrátí. Vyzařuje z něj klid a pohoda, kterou přenáší na cestovatele, které doprovází. Těšit se můžete na nekonečnou zásobu historek z jeho cest.

Jirka je náš průvodce zájezdů do JordánskaMansour Abdali


“Miluju práci průvodce a svou zemi. Chtěl bych, aby každý, kdo se do Íránu vypraví, poznal jeho pravou tvář"


Mansour je naše místní spojka, spolehlivý chlapík, který naše zájezdy logisticky zajišťuje a který se podílí i na sestavování programu, protože jako místní zná samozřejmě Írán nejlíp z nás. Miluje přírodu a rád ukazuje zahraničním cestovatelům opravdový, autentický Írán. Na většině našich zájezdů do Íránu se s ním osobně setkáte.

Mansour je náš místní průvoce v Íránu.


Yassir Chichi


"Všem cestovatelům CK HAMIDI chci dopřát ten nejzábavnější týden, jaký kdy zažili.


Yassir je náš outdoorový nadšenec a průvodce expedičních a zářitkových zájezdů v Maroku. Miluje adrenalin, canyoning, trekování v horách a cyklistiku. Připravuje našim cestovatelům nezapomenutelné zážitky na cestách Atlasem a Antiatlasem. Vždy ve skvělé náladě a profesionálně připravený se těší na nové cestovatele.Omar Jamaein


“Nezaložil jsem si cestovku, abych seděl v kanceláři, ale abych cestovatelům ukazoval země, které miluji"


Omar je nadšený cestovatel se slabostí pro Blízký východ. Nejvíc si užívá méně turistická místa, kontakt s místními obyvateli a trhy. Má rád historii a o země kam cestuje se zajímá z hlubšího kontextu než pouze turistického. Rád vyráží i do přírody na dlouhé treky. Na průvodcovské práci miluje energii, kterou čerpá z nadšení cestovatelů, kteří jsou v zemi poprvé.

Omar průvodcuje zájezdy do svého skoro rodného Jordánska a také do Íránu. Občas se s ním můžete setkat i na zájezdech do Maroka.


100 zobrazení

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše