Cestování do Maroka: Navštivte 5 nejzajímavějších měst

Aktualizováno: zář 14

Maroko je nádherná země plná přírodních i historických krás. Kromě jiného se pyšní hned pěti královskými městy s nádhernými historickými centry a nenapodobitelnou atmosférou. Na našem Velkém okruhu Marokem navštívíme všechny!


Každé z marockých královských měst nabízí bohatou historii a kulturu, ale také velkolepou architekturu. Každé z měst vám nabídne pohled do minulosti, můžete si prohlédnout historické památky a nasát něco z tamní kultury.


Casablanca

CK HAMIDI: Casablanca

Casablanca ležící na pobřeží Atlantského oceánu je největším městem Maroka. Můžete navštívit Medinu (Staré město), prozkoumat úzké průchody a krásnou architekturu nebo strávit nějaký čas nakupováním v Morocco Mall, největším nákupním centru v Africe.


Fes

CK HAMIDI: Fes

Fes je třetí největší město v Maroku a je plné fantastických prázdninových zážitků, které si můžete vychutnat, od Fes el Bali, Mediny a památky UNESCO až po koželužny, kde můžete vidět tradiční umění barvení kůže.


Rabat

CK HAMIDI: Rabat

Rabat je hlavním a zároveň druhým největším městem Maroka. Zde si můžete prohlédnout slavnou Hassanovu věž, navštívit mauzolea a královskou rezidenci. Je to krásné město, které toho nabízí tolik, že nebudete zklamáni, když se zde zastavíte na den nebo dva.


Meknes

CK HAMIDI: Meknes

Meknes je město plné historických památek od velkolepých mešit po mauzolea a královské stáje a krásné paláce. Strávíte-li zde jeden nebo dva dny, máte možnost skutečně nasát historii a kulturu této oblasti.

Marrákeš

CK HAMIDI: Marrákeš

Marrákeš je pravděpodobně nejnavštevovanějším z měst a tím, které v Maroku zná každý. Toto město je plné úžasných památek, které si můžete prohlédnout, od Djemma el-Fna, obrovského náměstí v srdci Mediny, kde můžete vidět zaklínače hadů, tanečnice a věštce, až po palác Bahia, saadské hrobky, velkolepé zahrady a výběr muzeí. Marrákeš je na dosah hor Vysokého Atlasu a branou pro výlety do hor.


A koho zajímá více příroda a sport, může se s námi vypravit na adrenalinový týden do Antiatlasu. Pro milovníky pouště a berberské kultury zase nabízíme okruh jižním Marokem

48 zobrazení