Ubytování v Jordánsku na zájezdech s CK HAMIDI

Naše poznávací a expediční zájezdy do Jordánska jsou samozřejmě především o zážitcích a poznávání, ale i přesto jsme přesvědčeni, že ubytování je důležité. Dlouhodobě spolupracujeme s místními hoteliéry, provozovateli kempů a dalších typů ubytování a máme se všemi přátelské vztahy. Po celodenních výletech se tak budete cítit, jako byste se vraceli domů.


Poznámka: názvy hotelů a kempů v nadpisech jsou aktivní odkazy na booking.com nebo jiné stránky pro více informací, hodnocení a další fotky.

Madaba - St. John hotel


V Madabě budeme nocovat v příjemném hotelu ve vlastnictví místní křesťanské rodiny v samotném centru města. Pokoje jsou zařízené jednoduše, ale velmi komfortně. Nespornou výhodou hotelu je jeho poloha, odkud to budete mít pěšky co by kamenem dohodil ke všem místním zajímavostem, obchodům a restauracím. Hotel nabízí příjemné posezení na střešní terase s nádherným výhledem na zvonici kostela sv. Jana Křtitele a celé město. Zde se také podávají snídaně a večer si tu můžete dát i skvělou večeři, čaj, kávu, ale i skleničku vína nebo piva lokální produkce.

Hotel je eco friendly a jeho personál v čele s věčně usměvavým manažerem Omarem vás zahrne pohostinností a vřelým přijetím.

V St. John hotelu jsme ubytovaní na všech našich zájezdech do Jordánska.


Dana - Wádí Dana lodge


Stará, původně osmanská, vesnice Dana je nádherné místo na útesech nad stejnojmennou přírodní rezervací. Zdejší kamenné domky skrývají několik útulných hotýlků a penzionů a my jsme si k dlouhodobé spolupráci vybrali místní rodinu, která kromě ubytování provozuje i outdoorové aktivity v okolí. Jejich Wádí Dana lodge je nově, ale velmi citlivě zrekonstruovaný penzion v domě z 16. století a nabízí útulné pokoje s vlastní koupelnou. Součástí budovy je vnitřní dvorek s krásným posezením. Tradiční jídla z lokálních surovin, která nám tu připraví si určitě zamilujete.

Ve Wádí Dana lodge nocujeme na našem zájezdu Expedice do Petry.


Tábořiště na treku z Dany do Malé Petry


Během našeho pochodu z rezervace Dana do Malé Petry přespíme 3x ve stanech na krásných místech, kde budeme úplně sami. Tábořiště nám vždy připraví naši beduínští průvodci, rozdělají oheň a uvaří přímo královskou večeři. Ráno opět vše zabalí a budeme pokračovat na další etapu treku.

V tábořištích nocujeme na našem zájezdu Expedice do Petry.


Malá Petra - Little Petra Bedouin camp


Po 4 denním pochodu a spaní v tábořištích na karimatce a ve spacáku se ubytujeme v krásném kempu Little Petra Bedouin camp ve stylových chatkách z velbloudí srsti. Kemp je umístěn co by kamenem dohodil od vstupu do Malé Petry a večer si posedíme u ohně v příjemném prostředí ve společnosti místních beduínů.

V Little Petra Bedouine camp nocujeme na našem zájezdu Expedice do Petry.


Petra - Cleopetra Hotel


Ve městě Wádí Moussa, které je branou do skalního města Petra je obrovské množství hotelů nejrůznější kvality. My dlouhodobě spolupracujeme s hotelem Cleopetra a jeho přátelským a vřelým manažerem Moslehem. Jeho uvítání je nezapomenutelné a vždy dbá o to, aby hostům nechybělo vůbec nic. Hotel je jednoduchý, ale velmi čistý a výborně tu vaří. Od vstupu do Petry je vzdálen asi 1,5 kilometru.

V hotelu Cleopetra nocujeme na všech našich zájezdech do Jordánska.


Wádí Rum - Mohammad Mutlak camp