top of page
download_edited.png

PŘÍRODA A LIDÉ MADAGASKARU

Cesta tajemným Madagaskarem, ostrovem tak jedinečným, že se mu přezdívá sedmý kontinent

Letecky
z Prahy
Města
Skupiny
6 - 12 osob
Památky
Náročnost
Příroda a venkov
Komfort
Místní život

14 nocí

záloha 10%

31.5. - 16.6.2023
21.7. - 6.8.2023
22.9. - 8.10.2023

FOTOGALERIE

FOTOGALERIE ZE ZÁJEZDU

Fotky řeknou víc než tisíc slov

POPIS ZÁJEZDU

POPIS ZÁJEZDU

Program našeho poznávacího zájezdu na Madagaskar je sestaven tak, abyste poznali všechno z jeho ohromné rozmanitosti. Krajina ostrova se totiž dramaticky mění. Navštívíme proto jak primární deštné pralesy na východě země, tak náhorní plošinu s rýžovými políčky v centrální části, i stepní krajinu rozprostírající se na západě Madagaskaru. Nachází se zde ohromné množství národních parků a každý je trochu jiný. V Andasibe se budeme proplétat džunglí a pozorovat největší lemury Indri Indri. Do Akanin´ny Nofy doplujeme lodí po jezeře a budeme svědky života chameleonů a vzácných nočních lemurů Aye Aye. V národním parku Isalo se ocitneme v Jurském parku mezi skalisky, kaňony, vodopády a průzračnými jezírky, kde se můžeme vykoupat. Na západním pobřeží si odpočineme na panenských plážích a doplujeme na ostrůvek Nosy Ve.

Nezapomeneme ani na setkávání se s místními obyvateli a jejich kulturou. Navštívíme safírové doly, městečka Antsirabe a Andasibe s koloniálními domy a řemeslnými dílnami. V hlavním městě Antananarivo pak před odletem zavítáme do královského paláce.

Zažijeme spoustu dalších dobrodružství, podívejte se sami do našeho programu. 

Naším cílem je, aby celý zájezd proběhl v pohodové a přátelské atmosféře, protože přesně takový je i samotný Madagaskar.

topography%203_edited.png

Co mám v ceně?

 • letecká doprava: Praha - Antananarivo - Praha s 23 Kg odbaveným zavazadlem, s 1 - 2 přestupy

 • ubytování: 14x hotelový pokoj/bungalov střední kategorie s vlastním sociálním zařízením

 • strava: polopenze + 1x oběd

 • přesuny: veškeré místní transporty (mikrobus, loď, vnitrostátní přelet)

 • český průvodce: po celou dobu

 • místní průvodce: po celou dobuě

 • všechny vstupy: včetně všech poplatků za povinné místní průvodce v národních parcích

 • víza

 • informační materiály

 • pojištění proti úpadku CK

Co nemám v ceně?

 • cestovní pojištění a pojištění storna

 • stravu kromě uvedené

 • spropitné pro místní řidiče a průvodce

 • příplatek za 1 lůžkový pokoj 7500 Kč

CO JE V CENĚ
PRŮVODCI

PROGRAM ZÁJEZDU

DEN 1 - 2 - Přílet

 

V odpoledních hodinách přílet do Antananariva, transfer do hotelu, večeře a odpočinek.

Den 3 Tana - Akanin'ny Nofy (315 km +/- 7 h a 1h rychlý člun)


Po snídani odjezd na východní pobřeží a po cestě návštěva rezervace Peyreiras s motýly, plazy a chameleony, rajskými žábami, hady a dalšími živočichy. Do Manambata cesta trvá přibližně 6 hodin a poskytne vám první seznámení s touto kulturně a krajinářsky rozmanitou zemí. Budeme projíždět rýžovými poli, vesnicemi a stánky u silnic. Sjedeme z horské oblasti do vlhkých nížin, kde se nalodíme a připlujeme do Akanin'ny Nofy  - ubytování v hotelu.

Hotel: Hotel Palmarium


Den 4 Akanin'ny Nofy


Po snídani navštívíme rezervaci Palmarium, kde uvidíte velké množství lemurů a vzácné a endemické orchideje, palmy a masožravé rostliny. Litorální les o rozloze 50 ha je především palmový. Po prohlídce se vrátíme do hotelu, kde si odpočineme, než se vydáme na noční výpravu za vzácným a podivným druhem lemure Aye Aye.
Hotel: Hotel Palmarium


Den 5 Akanin'ny Nofy - Andasibe (1 hodina plavby lodí a 145 km a +/- 4h jízdy)


Po snídani se nalodíme na loď a z Manambata odjedeme do Andasibe. Po příjezdu se ubytujeme v hotelu. Odpoledne se vydáme do soukromé rezervace Vakona, kde najdeme ostrov lemurů s mnoha druhy těchto primátů. Zde bude příležitost s nimi přijít do nebližšího kontaktu. Možná potkáme také lemury obávanou šelmu fosa. 

Před večeří se vydáme na noční prohlídku džungle.

Hotel: Andasibe lemur L


Den 6 Andasibe

Po snídani se vydáme do národního parku Analamazotra s primárním deštným pralesem, kde žije největší druh lemura Indri Indri, Místní průvodce bude pečlivě naslouchat jeho charakteristickým zvukům sirény, aby nás k nim přivedl co nejblíž.
Prohlídka tohoto národního parku je celodenní a pak se vrátíme do stejného hotelu. 

Den 7 Andasibe - Antsirabe (340 km +/- 6 hodin jízdy)


Dnes nás čeká delší přesun. Pojedeme náhorní plosšinou Madagaskaru po slavné silnic RN 7 typickou krajinou rýžových políček, kde uvidíme práci zemědělců, kteří nemají k dispozici žádnou mechanizaci. Uvidíme domky z červených cihel s doškovými střechami. Zastavíme se v Behenjy, abychom ochutnali proslulé "foie gras", které jsou specialitou tohoto města. Až dojedeme do města Antsirabe, ubytujeme se v hotelu a pak si projdeme staré město a jeho koloniální domky. 
Hotel: Menabe'L

Den 8 Antsirabe - Ranomafana (280 km +/- 6 h)


Po snídani se vydáme do Ambositry, která je hlavním městem dřevařských řemesel.
Po příjezdu si prohlédneme město a místní trh. Naše cesta pak pokračuje do národního parku Ranomafana. Opustíme vysočinu a vjedeme do oblasti deštného pralesa. Po příjezdu se ubytujeme v hotelu
Hotel: Centre Est


Den 9: Ranomafana

Ráno se vydáme do národního parku Ranomafana, kde se seznámíme s jeho historií faunou a flórou. Během treku parkem potkáme řadu lemurů, např. lemury bambusové a vzácné sifaky diadémové, ptáky a orchideje, chameleony, motýly, žáby a další volně žijící zvířata. Po návštěvě si dáme oběd a pak navštívíme městečko s termálními prameny Ranomafana a před večeří ještě noční prohlídku džungle.
Hotel: Centrum Est


Den 10 Ranomafana - Ranohira (345 km +/- 7 h jízdy)

Po snídani se vydáme do města Ambalavao, kde navštívíme manufaktury na výrobu papíru Antemoro Avoha (strom ze stejné čeledi jako moruše) a továrnu na hedvábí ručně vyráběné z kůry vařeného výšivkového a divokého hedvábí. Krátká prohlídka
procházka, během níž budeme obdivovat staré koloniální domy s proslulou verandou.
Další zastávkou bude rezervace Anja, kde uvidíme slavné lemury kata (lemur kroužkovaný), endemické orchideje, ale i tradiční hrobky a jeskyně. Pokračovat budeme přes náhorní plošinu Horombe, otevřenou krajinou s velkým množstvím stromů. Po příjezdu do Ranohiry navštívíme přírodní okno Isalo, odkud si užijeme západ slunce a pak se ubytujeme v hotelu.
Hotel: h1 hotel

Den 11 Ranohira, národní park Isalo

Po snídani přejedeme ke vstupu do parku. Masiv Isalo je náhorní plošina  horniny z období jury. Celodenní trek v jednom z nejhezčích národních parků Madagaskaru nás provede kaňony, soutěsky, náhorními plošinami i bujnou vegetací. Osvěžíme se v několika průzračných tůních pod vodopády a stejně jako všude jinde na Madagaskaru nám společnost budou dělat početné druhy lemurů a další endemické druhy zvířat a rostlin. 
Po treku se vrátíme zpět do hotelu
Hotel: h1 hotel


Den 12 Ranohira - Tulear (250 km +/- 4 hodiny jízdy)

Po snídani se vypravíme do Tuléaru (Toliary). Zastavíme se ve vesnici Ilakaka, kde si prohlédneme safírové doly. Dojedeme na náhorní plošinu Ihorombe. Po cestě si prohlédneme Mahafaly s hrobky s totemy vyřezanými z aloe a slavné baobaby. Zastavíme se v rezervaci Reniala, kde uvidíte slavné baobaby.
Hotel: Hotel Serena


Den 13 Tulear - Anakao (2 hodiny rychlým člunem)

Po snídani transfer do přístavu na rychlý člun do Anakao.
Po příjezdu se ubytujeme v hotelu a užijeme si volný den na bělostné pláži.
Hotel: Prince Anakao


Den 14: Anakao

Po snídani se vypravíme na Nosy Ve, což je malý ostrov, který má
bílé písečné pobřeží a je domovem stovek tropických ptáků. Ostrov Nosy Ve je jediným místem, kde hnízdí faeton červenoocasý, který přitahuje ornitology ze všech koutů světa. Odpoledne se vrátíme do hotelu a dopřejeme si ještě trochu odpočinku u moře.
Hotel: Prince Anakao


Den 15: Anakao - Tulear - Tana
Po snídani transfer rychlým člunem do Tulearu a následně transfer
na letiště k letu do Tany. Po příletu si prohlédneme trh s řemeslnými výrobky a pak se přesuneme do hotelu
Hotel: 3 Mettis

Den 16: Antananarivo

Po snídani se vydáme návštěvu paláce králů Ambohimanga, který je
kolébkou dynastie Merina, který se nachází v centru města. Toto starobylé královské město bylo údajně posvátným městem, kam nesměl vstoupit žádný cizinec.
Na tomto místě je co obdivovat. Od starého kamenného disku ve tvaru brány v komoře, královské schránky z Andrianampoinimerina, letní palác královen, Jízdárnu a další. Po prohlídce přejezd přímo na letiště, odkud se vydáme na cestu domů.

Den 17 - Přílet do Prahy

Mapa zájezdu

Průvodci zájezdu

17873336833470724.jpg

Omar Jamaein

Majitel CK a průvodce

"Nezaložil jsem si cestovku, abych seděl v kanceláři, ale abych cestovatelům ukazoval svět."

Omar je nadšený cestovatel se slabostí pro Blízký východ. Nejvíc si užívá méně turistická místa, kontakt s místními obyvateli a trhy. Má rád historii a o země kam cestuje se zajímá z hlubšího kontextu než pouze turistického. Rád vyráží i do přírody na dlouhé treky. Na průvodcovské práci miluje energii, kterou čerpá z nadšení cestovatelů, kteří jsou v zemi poprvé. 

OMAROVY TERMÍNY:

nevypsány

anja_andrianjato_andringitra_edited.jpg

Anja Andrianjato

Místní průvodce na Madagaskaru

"Krásný zážitek z Madagaskaru každého jednotlivého klienta je pro mě to nejdůležitější"

Anja pracuje v cestovním ruchu už 21 let a má vlastní cestovní kancelář Great Madagascar Tours. Madagaskar miluje a ve svém volném čase objevuje stále nové kouty své země, aby vymýšlel ty nejpropracovanější možné itineráře. Jeho vášní je madagaskarská příroda a sdílení jejího bohatství s cestovateli, protože věří, že tak ji dokáže ochránit i do budoucna pro příští generace.

ANJOVY TERMÍNY:

vždy

Důležité informace

 • zájezdy se konají v malých skupinách maximálně 12 účastníků

​​

 • odlet je z Prahy s jedním nebo dvěma přestupy

​​

 • přesuny po Madagaskaru probíhají v soukromém mikrobusu. Je potřeba počítat s tím, že cesty jsou často nekvalitní a průměrná rychlost pohybu je 50km/h. Využijeme také lodě a místní leteckou linku

​​

 • český průvodce je přítomen po celou dobu zájezdu

 • místní průvodce a řidiči jsou také přítomni po dobu zájezdu

 • Zájezd není fyzicky náročný, musí se pouze počítat s vyššími teplotami vlhkostí a občas delšími přesuny

 • zájezd je koncipovaný s polopenzí, oběd budeme řešit během denního programu společně, nebo kdo bude chtít tak samostatně

 • po celou dobu zájezdu je k dispozici pitná balená voda

 • ubytování je zvoleno v malých hotelech a bungalovech, které je jednoduché, čisté a komfortní, nejedná se ale o luxusní hotelová zařízení

​​

 • minimální počet závazně přihlášených účastníků pro konání zájezdu je 6

​​

 • pro vstup na Madagaskar je podmínkou:​

 • být držitelem platného cestovního pasu s expirací (platností do) minimálně dalších 6 měsíců od vstupu do země

 

 • víza se vydávají na letišti a poplatek za ně je součástí ceny zájezdu

 • na Madagaskaru fungují mezinárodní platební karty. Lze s nimi vybírat z bankomatu i platit na některých místech. Je lepší na to ale nespoléhat a pro svou osobní potřebu si přivézt hotovost v eurech nebo dolarech a směnit

 • Malgaši (obyvatelé Madagaskaru) jsou velmi přátelští a tolerantní. Polovina z nich jsou křesťané a polovina vyznává tradiční animistické náboženství. Žije zde také malá menšina muslimů. Žádný speciální dress code se nevyžaduje

PROGRAM
MAPA
DŮLEŽITÉ INFORMACE
bottom of page