top of page
download_edited.png

TO NEJLEPŠÍ Z JORDÁNSKA

Vyvážený poznávací okruh Jordánskem, během něhož poznáte nejen Petru, ale i většinu dalších nejvýznamějších památek a přírodních krás této země

Letecky
Praha/Vídeň
Města
Skupiny
6 - 12 osob
Památky
Náročnost
Příroda a venkov
Komfort
Místní život

8 dní

záloha 10%

12.2. - 19.2.2023
5.3. - 12.3.2023
12.3. - 19.3.2023
14.5. - 21.5.2023
25.9. - 2.10.2023
2.10. - 9.10.

FOTOGALERIE

FOTOGALERIE ZE ZÁJEZDU

Fotky řeknou víc než tisíc slov

POPIS ZÁJEZDU

POPIS ZÁJEZDU

Během našeho poznávacího zájezdu poznáte ta největší jordánská lákadla s veškerým komfortem českého průvodce znalého místního prostředí, aniž byste přišli o autentický prožitek z cestování.

Vydáme se spolu do bájného skalního města Petra, vykoupeme se v blahodárných vodách Mrtvého moře, prozkoumáme slavné antické památky v čele s výstavním Jerashem, objevíme zapomenutá sídla ummájovské dynastie Amra a Kharana v daleké poušti, odpočineme si v magické krajině pouště Wadi Rum, potopíme se ke korálovým útesům Rudého moře, nasajeme atmosféru rušného a temperamentního Ammánu a zažijeme spoustu dalších dobrodružství a zážitků v této nádherné a bezpečné zemi! 

Koukněte se sami do programu zájezdu. 

Na všechny památky a atrakce budete mít dostatek času a prohlédnete si je podle vlastního tempa s tištěným průvodcem vytvořeným speciálně pro tento zájezd. Nikdo vás nebude nahánět s průvodcovským deštníkem. Během zájezdu bude průvodce naslouchat vašim přáním a individuálním požadavkům - na všem je možné se lidsky domluvit.

Naším cílem je, aby celý zájezd proběhl v pohodové a přátelské atmosféře, protože přesně takové je i samotné Jordánsko.

topography%203_edited.png

Co mám v ceně?

 • letecká doprava: Praha (Vídeň) - Ammán - Praha (Vídeň) s 20 Kg odbaveným zavazadlem - přímý let

 • ubytování: 6x hotel střední kategorie, 1x beduínský kemp

 • strava: 7x snídaně, 1x večeře, 1x oběd

 • přesuny: klimatizovaný mikrobus

 • český průvodce: po celou dobu

 • vstupy: do Petry, dalších historických památek a do Wádí Rum vč. celodenního výletu jeepy

 • víza

 • informační materiály

 • pojištění proti úpadku CK

Co nemám v ceně?

 • cestovní pojištění a pojištění storna

 • stravu kromě uvedené

 • vstupy na soukromé pláže (Aqaba - 400 Kč) 

 • fakultativní aktivity

 • příplatek za jednolůžkový pokoj 4500 Kč

 • spropitné pro řidiče a místního průvodce

CO JE V CENĚ
PRŮVODCI

PROGRAM ZÁJEZDU

DEN 1 - Přílet, Karak a přesun do Petry

 

V poledních hodinách přílet do Ammánu. Po příletu se vydáme po královské cestě s nádhernými výhledy a první zastávkou bude velkolepý křižácký hrad Karak, který si prohlédneme. Po prohlídce bude následovat přesun do Petry, kde se ubytujeme.

DEN 2 - Skalní město Petra

 

Celodenní prohlídka Petry. Nejprve se vydáme společně k Pokladnici a zde se každý může rozhodnout, jak bude chtít dále pokračovat. Průvodce poradí s různě dlouhými i náročnými okruhy, odbočkami, skrytými tipy a dalšími užitečnými informacemi. Prohlídka Petry je oficiálně individuální, ale průvodce se celý den po Petře pohybuje a je možné se k němu kdykoliv připojit. Alternativou k hlavní trase může být vstup do Petry zadním vchodem. 

Ubytování opět v Petře.

 

DEN 3 - Poušť a beduíni ve Wádí Rum

 

Ráno přesun do pouště Wádí Rum, kde následuje celodenní výlet v jeepech do pouště s kratšími pěšími procházkami - skalní mosty, duny, kaňony, beduínský život. V poledne piknik v poušti s přípravou lehkého oběda. Pokračování programu v poušti. Odpoledne příjezd do beduínského kempu, odpočinek, pozorování západu slunce

Večer připraví beduíni tradiční večeři Zerb (pečené maso a zelenina v písku) a posedíme společně u ohně ve společnosti místních. 

Ubytování v pohodlných chatkách z velbloudí srsti s pevnými postelemi a matracemi. Koupelna je společná a velmi čistá.

 

DEN 4 - Odpočinek v Aqabě u Rudého moře

 

Po snídani v poušti přesun asi 1 hodinu do města Aqaba. Možnost koupání, šnorchlování a potápění ke korálovým útesům. Večerní návštěva živého místního trhu.

Večer možnost grilování na pláži.

 

DEN 5 - Mrtvé moře a hora Nebó

 

Po snídani vyrazíme na sever údolím Wádí Araba, zastavíme se u Solného sloupu a přijedeme k Mrtvému moři, kde se vykoupeme v jeho léčivých vodách a dáme si oběd. Na západ slunce pak vyjedeme na bájnou horu Nebó, odkud Mojžíš shlédl na zemi zaslíbenou. Můžeme odtud pozorovat Mrtvé moře, Jericho a při dobré viditelnosti i Jeruzalém.

Na večer přijedeme do Ammánu, kde se ubytujeme.

DEN 6  - Ammán, Jerash, Ajloun

 

Ráno vyrazíme na prohlídku Citadely a římských Amfiteátrů a poté se vypravíme směrem na sever a dorazíme do antického Jerashe zapsaného na seznamu UNESCO. Po prohlídce přesun do Ajlounu, prohlídka trhů a možnost oběda v místním bistru. Následuje prohlídka zachovalého arabského hradu Ajloun. Poté se přesuneme do Mádaby, kde se ubytujeme.

 

DEN 7 - Mádaba a pouštní zámky

 

Ráno si projdeme centrum městečka Mádaba, které je zajímavé svou křesťanskou komunitou. Najdeme tu 2 kostely, které navštívíme a v jednom z nich budeme obdivovat proslulou mozaikovou mapu svaté země ze 6. století. 

Poté se vypravíme na východ země a nejprve se zastavíme u pouštního zámku Ummájovské dynastie Qasr Kharana. Kousek od něj objevíme další zámeček na seznamu UNESCO Qasr Amra s proslulými freskami, který byl objeven českým arabistou Aloisem Musilem.

Ve večerních hodinách se vrátíme do Mádaby.

 

DEN 8 - přesun na letiště a odlet

 

V dopoledních hodinách přesun na letiště a odlet.

 

S ohledem na letový řád může být pořadí dnů přehozeno se zachováním navštívených míst.

Mapa zájezdu

Průvodci zájezdu

Petra Pavlíková

Petra Pavlíková

"Život bez cestování si neumím představit. Je příliš krátký a krásných míst je jako hvězd na nebi."

Petry zájem o cestování nebere konce a tak zájem spojila s další touhou a to předat poznání dál. Průvodcování pak byla trefa do černého, kde se začala cítit jako ryba ve vodě. K Blízkému východu se nejprve dostala přes studium politické filosofie a z oblastí, které navštívila ji nejvíce zlákaly pestré barvy a kultura ovlivněná islámem i nekonečná nádhera pouští a hor. Vždy se snaží vnímat místa skrz pestrou strukturu historie, kultury, zvyklostí, chutí a vůní a hlavně života místních obyvatel, který nejraději zachycuje na fotkách. Vyhledává i netradiční zákoutí a zajímají jí příběhy, aby vám pak mohla sdělit co nejvíce. Má ráda pivo a nesnáší nudu. Úsměv na tváři, energie a pohodová nálada ji neopouští a žádný problém není dost velký na to, aby se nedal vyřešit.

PETRY TERMÍNY:

5.2. - 12.2.2023

12.2. - 19.2.2023

Ziyad Najamy

Ziyad Najamy

„Lidem skutečnou radost vyvolávají pozitivní zážitky. Cestovatelům ale největší radost přinese poznávání nových přátel a kultur.“

Ziyad je rodilý Izraelec, který má po celý svůj život velmi blízko k zemím Blízkého východu. Mluví plynně česky, arabsky, hebrejsky a anglicky. Během svého cestování poznal mnohé nejen z arabského světa, ale je úzce spjat i s Českou republikou, díky čemuž vás dokáže seznámit s různými podobnostmi i odlišnostmi těchto vzdálených a tolik se lišících kultur. S nadšením, historickým přehledem a přátelským přístupem Vás provede Jordánskem, Palestinou nebo jeho rodným Izraelem.

ZIYADOVY TERMÍNY:

5.3. - 12.3.2023

12.3. - 19.3.2023

Petra Hrdinová.jpeg

Petra Hrdinová

"Těším se na každou novou skupinu a na zážitky, které spolu na cestách zažijeme"

Petry vášeň tkví v cestování a objevování nepoznaných míst. Nahlédla do kultury Jordánska, Taiwanu, Maroka a mnoha dalších zemí. Nezajímají ji pouze turisticky vyhledávaná místa, ale vydává se i na dobrodružné expedice zážitkového charakteru. Je milovnicí rozmanitých chutí, jež jsou tradiční pro danou zemi. Je komunikativní a můžete se spolehnout, že případné problémy zvládne rychle a efektivně vyřešit.

PETRY TERMÍNY:

14.5. - 21.5.2023

Důležité informace

 • zájezdy se konají v malých skupinách maximálně 12 účastníků - průměrný počet účastníků je 8​​

 • odlet je z Prahy přímou linkou do Ammánu se společností Ryanair, případně se stejnou společností z Vídně​​

 • přesuny po Jordánsku probíhají klimatizovaným mikrobusem. Ve skupině do 7 osob může být český průvodce zároveň řidičem

 • při pobytu v hotelech ve městě je v ceně snídaně, v poušti Wádí Rum, kde není možnost jiného stravování je plná penze​​

 • český průvodce je přítomen po celou dobu zájezdu, letět ale můžete někdy sami a průvodce čeká na letišti v Ammánu​​

 • minimální počet závazně přihlášených účastníků pro konání zájezdu je 6​​

 • pro vstup do Jordánska je nutné vlastnit cestovní pas platný minimálně 6 měsíců od data návratu

 • víza není třeba vyřizovat předem, dostanete je na letišti, vízový poplatek je v ceně zájezdu

 • razítko z Izraele v Jordánsku ničemu nevadí

 • v Jordánsku neplatí striktní dress code, ženy nemusí mít zahalené vlasy, doporučuje se uměřenost

PROGRAM
MAPA
DŮLEŽITÉ INFORMACE
bottom of page