top of page
download_edited.png

TO NEJLEPŠÍ Z OMÁNU

Poznávací zájezd do pohádkového Ománu za tím nejlepším, co nabízí. Krásné hory a kaňony s vodou, opuštěné pláže, staré tradiční vesničky i historická města

Letecky
z Prahy
Města
Skupiny
6 - 12 osob
Památky
Náročnost
Příroda a venkov
Komfort
Místní život

13 dní

záloha 25%

17.2. - 1.3.2023
10.3. - 22.3.2023
11.11. - 23.11.2023

FOTOGALERIE

FOTOGALERIE ZE ZÁJEZDU

Fotky řeknou víc než tisíc slov

POPIS ZÁJEZDU

POPIS ZÁJEZDU

Sultanát Omán se vymyká ostatním arabským zemím. Už druhá generace osvícených absloutistických monarchů dokázala nebývale úspěšně skloubit dávné tradice s modernitou dnešního světa. Švýcarsko Blízkého východu, jak se zemi někdy přezdívá, umožňuje cestovatelům nahlédnout do pohádkového světa pohádek Tísíce a jedné noci, poznat jeho bohatou historii, přátelské a kultivované obyvatele a divokou panenskou přírodu. To vše, zatím, bez davů turistů.

Náš poznávací zájezd do Ománu se zaměřuje na atraktivní sever země. Během téměř dvou týdnů se vypravíme na dobrodružný okruh v terénních vozidlech, abychom se dostali i na odlehlá místa. Zájezd probíhá v pohodovém tempu. Budeme se věnovat i pěší turistice, ale zvládnou ho všichni průměrně zdatní turisté zvyklí chodit na procházky a výlety. 

A zažijeme spoustu dalších dobrodružství a zážitků v této nádherné a bezpečné zemi! Koukněte se sami do programu zájezdu. ​

Naším cílem je, aby celý zájezd proběhl v pohodové a přátelské atmosféře, protože přesně takové je i samotný Omán.

topography%203_edited.png

Co mám v ceně?

 • letecká doprava: Praha - Muscat - Praha s 20 Kg odbaveným zavazadlem

 • ubytování: 12x hotel střední kategorie, 1x pouštní kemp

 • strava: 10x snídaně, 2x polopenze

 • místní transporty

 • český průvodce: po celou dobu

 • vstupy dle programu

 • informační materiály

 • pojištění proti úpadku CK

Co nemám v ceně?

 • cestovní pojištění a pojištění storna

 • stravu kromě uvedené

 • spropitné

 • víza

 • fakultativní aktivity

 • příplatek za 1 lůžkový pokoj 9500 Kč

CO JE V CENĚ
PRŮVODCI

PROGRAM ZÁJEZDU

DEN 1 - Přílet

 

Přílet do hlavního města, transport do hotelu, ubytování 

DEN 2 - Muscat
dnešní den věnujeme prohlídce hlavního města. Vydáme se k sultánově Opeře, jedné z nejkrásnějších staveb v celém Ománu. Vydáme se také na rybí trh, navštívíme muzeum Bait Al Zubair a proslavený súk Muttrah. Projdeme se po pobřežní kolonádě Corniche, kde se nacházejí portugalské pevnosti a sultánův palác Al Alam.

Nocleh v Muscatu


DEN 3 - Muscat - Wádí Bání Auf - Nizwa
 
Po snídani se vydáme do hor a nejprve dojedeme do Wádí Bání Auf, kterému se říká také hadí kaňon. Terénními vozidly projedeme nádhernou horskou oblastí mimo asfaltové cesty s překrásnými výhledy až se dostaneme do města Nizwa, které bývalo kdysi hlavním městem Ománu.

Ubytování v Nizwě.

 
DEN 4 - Bahla, hrad Jabrin, Misfat, Al Hamra
 

Dnešní den začneme návštěvou města Bahla s působivou pevností, která je jednou z nejstarších v Ománu. Dále budeme pokračovat k pevnosti Jabrin, která je přístupná pro návštěvy. Další zastávkou bude pitoreskní horská vesnička s oázou Misfat Al Abriyeen s tradičními hliněnými domy, kde se projdeme podél zavlažovacích kanálů. Poslední zastávkou bude staré město Al Hamra a poté se vrátíme do Nizwy


DEN 5 - Nizwa - Jebel Shams
 
Brzy ráno navštívíme proslulý a autentický dobytčí trh v Nizwě a místní pevnost. Můžeme tu koupit ty nejlepší ománské datle, koření a další dobroty. Po prohlídce se vypravíme do nejvyššího pohoří v Ománu Jebel al Shams. 

Ubytujeme se v horách v hotelu

 
DEN 6 - Jebel Shams - Jebel Akhdar
 
Ráno začneme pěší turistikou po nenáročné Balcony Walk ve stěně ománského Grand Canyonu Wadi Nakhr (4,5 h, 9 km) ve svazích pod až k opuštěné vesnici, jezírku a sezónnímu vodopádu. 

Poté přejedeme do hor Jebel Akhdar, kde se ubytujeme.

 
DEN 7 - Jebel Akhdar
 

Tento den budeme věnovat turistice v "Zeleném pohoří" Jebel Akhdar mezi místními terasovitými políčky a starými horskými vesnicemi. V jarních termínech tu uvidíme i rozkvetlé damašské růže. Po dni stráveném v horách přespíme ještě jednu noc ve stejném hotelu.

DEN 8 - Jebel Akhdar - Birkat Al Mouz - Wahiba Sands

Po snídani vyrazíme nejdříve do starodávné vesnice Birkat Al Mouz na úpatí Jebel Akhdar s hliněnou pevností. Potkáme zde velmi pohostinné obyvatele. Poté se přesuneme do písečných dun pouště Wahiba, kde se ubytujeme v pouštním kempu a užijeme si nádherný západ slunce. 

DEN 9 - Wahiba Sands - Wadi Bani Khalid - Súr
 

Ráno si ještě užijeme pouště. Bude možnost svézt se na velbloudech a zkusit sand boarding, nebo třeba jen relaxovat a meditovat v dunách. Poté se přesuneme do nádherného horského kaňonu Wadi Bani Khalid s koupáním v průzračné vodě.

Odpoledne přijedeme do pobřežního města Súr, kde se podíváme na výrobu tradičních lodí dhow.

Ubytování


DEN 10 - Al Hadd
 
Celodenní výlet na nejvzdálenější výběžek Arabského poloostrova mys Al Hadd a koupání na písečné pláži. Fakultativně lze absolvovat lodní výlet za pozorováním delfínů a večerní pozorování karet obrovských při kladení vajíček.

Návrat do hotelu v Súru.


DEN 11 - Wadi Shab - pláž Fins - Bimmah Sinkhole - Muscat

Během návratu do Muscatu nás čeká několik zajímavých zastávek. Nejprve to bude pravděpodobně ejkrásnější horské wadi v Ománu Wadi Shab s možností koupání. Poté si odpočineme na pláži Fins a nakonec se zastavíme u propadlé zatopené jeskyně Bimmah Sinkhole.

Ubytování v Muscatu

DEN 12 - Kábusova mešita, trh Muttrah

Ráno se vydáme do velkolepé perly islámské architektury mešity Sultána Kábuse, která je přístupná veřejnosti. Zbytek dne bude čas na toulky městem a návštěvu trhu Muttrah pro nákup suvenýrů

DEN 13 - odlet

Dle letového řádu volné dopoledne a přesun na letiště k odletu do ČR.

 

Mapa zájezdu

Průvodci zájezdu

17873336833470724.jpg

Omar Jamaein

Majitel CK a průvodce

"Nezaložil jsem si cestovku, abych seděl v kanceláři, ale abych cestovatelům ukazoval svět."

Omar je nadšený cestovatel se slabostí pro Blízký východ. Nejvíc si užívá méně turistická místa, kontakt s místními obyvateli a trhy. Má rád historii a o země kam cestuje se zajímá z hlubšího kontextu než pouze turistického. Rád vyráží i do přírody na dlouhé treky. Na průvodcovské práci miluje energii, kterou čerpá z nadšení cestovatelů, kteří jsou v zemi poprvé. 

OMAROVY TERMÍNY:

10.3. - 22.3.2022

Důležité informace

 • zájezdy se konají v malých skupinách maximálně 12 účastníků

​​

 • odlet je z Prahy přímým letem nebo s 1 přestupem

​​

 • přesuny po Ománu probíhají terénními vozidly

​​

 • český průvodce je přítomen po celou dobu zájezdu

 • místní průvodce je také přítomen po dobu zájezdu

 • zájezd je se zahrnutou snídaní a s plnou penzí během pobytu v poušt Wahiba

​​

 • minimální počet závazně přihlášených účastníků pro konání zájezdu je 6

​​

 • pro vstup do Ománu je potřeba být držitelem cestovního pasu platného minimálně 6 měsíců po datu předpokládaného návratu. Víza se vyřizují online. Razítko z Izraele nevadí.

 • v Ománu fungují mezinárodní platební karty, ale ekonomika je spíše hotovostní. Místní měnu je možné si vybrat v bankomatech nebo si směnit eura nebo dolary

 • ženy nemusí nosit pokrývku hlavy a Ománci jsou benevolentní. Přesto nedoporučujeme nosit šaty nebo trička bez rukávů a kraťasy nebo sukně nad kolena

PROGRAM
MAPA
DŮLEŽITÉ INFORMACE
bottom of page