download_edited.png

VELKÝ OKRUH MAROKEM

Autentický poznávací okruh, na kterém se seznámíte se všemi významnými památkami a přírodními krásami Maroka.

Letecky
z Prahy
Města
Skupiny
6 - 12 osob
Památky
Náročnost
Příroda a venkov
Komfort
Místní život

15 dní

záloha 10%

13.10. - 27.10.2022

 

FOTOGALERIE ZE ZÁJEZDU

Fotky řeknou víc než tisíc slov

 

POPIS ZÁJEZDU

Během našeho poznávacího zájezdu poznáte všechny významné památky a přírodní krásy Maroka s komfortem českého průvodce znalého místního prostředí, aniž byste přišli o autentický prožitek z cestování.

Z Marrakeše nás cesta povede přes pohoří Středního Atlasu k velkolepým vodopádům Ouzoud. Navštívíme největší marocké město Casablancu. Dále pokračujeme podél pobřeží Atlantiku přes hlavní město Rabat do Tangeru. V srdci pohoří Rif navštívíme malebné horské město Chefchaouen.
Z královského města Meknes pojedeme přes římské město Volubilis do nejstaršího královského města Fes. Přes cedrové lesy pohoří středního Atlasu
zamíříme na jih Maroka, do oblasti berberských pevností, oáz a písečných dun. Navštívíme slavnou berberskou vesnici Ksar Ait Benhaddou pojedeme přes impozantní průsmyk Tizi N´Tichka zpět do Marrakeše, které se stane naším výchozím bodem dalších výletů do okolí.

Budeme se bavit s místními, na trzích ochutnáme všemožné dobroty a večer si popovídáme nad šálkem výborného čaje.

A zažijeme spoustu dalších dobrodružství a zážitků v této nádherné a bezpečné zemi! Koukněte se sami do programu zájezdu

Na všechny památky a atrakce budete mít dostatek času a prohlédnete si je podle vlastního tempa s tištěným průvodcem vytvořeným speciálně pro tento zájezd. Nikdo vás nebude nahánět s průvodcovským deštníkem. Během zájezdu bude průvodce naslouchat vašim přáním a individuálním požadavkům - na všem je možné se lidsky domluvit.

Naším cílem je, aby celý zájezd proběhl v pohodové a přátelské atmosféře, protože přesně takové je i samotné Maroko

topography%203_edited.png

Co mám v ceně?

 • letecká doprava: Praha - Marrákeš s 1 přestupem a 1 odbaveným zavazadlem

 • ubytování: 13x hotely a riády, 1x pouštní kemp

 • strava: 14x snídaně, 1x večeře

 • přesuny: klimatizovaný mikrobus

 • český průvodce: po celou dobu

 • všechny vstupy: dle programu

 • spropitné

 • informační materiály

 • pojištění proti úpadku CK

Co nemám v ceně?

 • cestovní pojištění a pojištění storna

 • stravu kromě uvedené

 • fakultativní aktivity

 • příplatek za 1 lůžkový pokoj 7000 Kč

 
 

PROGRAM ZÁJEZDU

DEN 1 - Marrákeš

 

Přílet do Marrákeše, ubytování a nocleh, volné odpoledne

DEN 2 - Marrákeš – Vodopády Ouzoud – Beni Mellal – Casablanca

Po snídani se vypravíme nejdříve ke krásným 120 metrů vysokým vodopádům Ouzud, odkud se po procházce přesuneme do města Beni Mellal, kde si prohlédneme pevnost Ain Asserdoun a také další vodopády v blízkosti města. Na večer dorazíme do Casablancy.

Ubytování a nocleh

 

DEN 3 - Casablanca – Rabat – Tanger

Ráno si prohlédneme Casablancu, její centrum a Velkou mešitu Hassana II., poté se přesuneme do hlavního města Rabat, kde navštívíme královský palác, mausoleum Mohameda V. a Hassanovu věž a také opevněné muslimské pohřebiště Chellah a Kasbah Oudayas.

Na večer přesun do Tangeru, ubytování a nocleh.

DEN 4 - Tanger

Dnešní den máme na prohlídku Tangeru, významného přístavu, který založili již Kartaginci v 5. století př. n. l. a poté se jej zmocnili Římané. Odpoledne si uděláme výlet do malebného pobřežního městečka Asilah s nedotčenými hradbami. Na večer se vrátíme znovu do Tangeru a přenocujeme.

 

DEN 5 - Tanger – Chefchaouen – Meknes

Po snídani vyrazíme do zalesněného pohoří Ríf, kde navštívíme krásné městečko Chefchauen s typickými modrými fasádami. Město bývalo dříve centrem židovských a muslimských uprchlíků ze Španělska. Na večer dorazíme do Meknesu, kde se ubytujeme.

 

DEN 6 - Meknes - Volubilis – Fés

 

Po snídani si prohlédneme jedno z královských měst Meknes, které je na rozdíl od známějších měst občas turisty opomíjeno. Najdseme zde velkolepé paláce, staré město a mohutné hradby. Naše cesta pak bude pokračovat přes pzůstatky římského města Volubilis a na večer dorazíme k ubytování do Fésu.

DEN 7 - Fés

Dnešní den strávíme objevováním nejstaršího a nejvýznamnějšího královského města Maroka Fés, které bylo založeno již v 8. století a považuje se za nejslavnější a nejzachovalejší arabské město současnosti. Dnes je to největší středověké město na světě a skrývá obrovské množství historických památek. 

Další noc strávíme ve městě.

DEN 8 - Fés – Midelt – Erfoud

Na cestě z Fésu do Erfoudu se zastavíme v příjemném městečku Midelt na pláních mezi Vysokým a Středním Atlasem. Jedná se o zemědělské centrum oblasti s řekou a zajímavým kaňonem, do kterého nahlédneme. Na večer přijedeme do Erfoudu, kde se ubytujeme.

DEN 9 - Erfoud

Další den je věnován celodennímu výletu na džípech po okolí oázy Erfoud. Celá oblast kolem je vyznamným nalezištěm fosilií, které cestou navštívíme. Výlet pokračuje pouští k nejvyšším dunám v Maroku, tzv. Erg Chebbi. Zde je možnost absolvovat projíždku po
dunách na velbloudech. V oáze Merzouga uvidíme tradiční zavlažovací systémy, dále pokračujeme do oázy Taouz, která se nachází v blízkosti alžírské hranice. V okolí oázy se
nacházejí prehistorické skalní rytiny a předislámské berberské pohřebiště. V oáze Chamlia žijí potomci bývalých černých otroků, kteří zde pro návštěvníky rádi předvedou ukázky typické hudby a tanců s africkými kořeny zvané Gnawa.
Na závěr navštívíme město Rissani. Nedaleko Rissani se nacházejí zříceniny kdysi slavného města Sijilmassa, které bylo založeno v 8. stol. Cestou zpět do Erfoudu navštívíme velbloudí farmu, kde je možnost ochutnat velbloudí mléko.
Nocleh v Erfoudu

DEN 10 - Erfoud – Soutěska Todra – Ouarzazate

V polovině cesty mezi městy Erfoud a Ouarzazate se nachází soutěska Todra. Procházka touto přírodní raritou je skutečným zážitkem. V nejužším místě je soutěska široká pouze 10 metrů a stěny dosahují výšky až 250 metrů. Cesta pokračuje náhorní plošinou Vysokého Atlasu přes tzv. Údolí kaseb. Projedeme městy Tinerghir, Boumalne, Kalaa M´Gouna a Skoura, kde se nacházejí nesčetné kasby (pevnosti).
Cílem cesty je město Ouarzazate, jehož dominantou je Kasbah Taourirt, která patří k největším feudálním pevnostem v Maroku. Nocleh v Ouarzazate

DEN 11 - Ouarzazate – Ksar Ait Benhaddou – Kasba Telouet - Tizi-N´Tichka – Marrákeš

Dnešní den začneme prohlídkou piktoreskní vesničky Ait Benhaddou, místem, jenž se stalo kulisou mnoha světoznámých filmů. Dále budeme pokračovat stoupáním do Vysokého Atlasu přes Kasbu Teluet (hlavní sídlo mocného berberského klanu Glaoui) k průsmyku Tizi N’Tichka. V odpoledních hodinách se dostaneme do Marrákeše.

DEN 12 - Marrákeš

Tento den je věnován celodenní prohlídce města Marrákeš, jednomu ze čtyř královských měst. Leží na úpatí Vysokého Atlasu a patří mezi za nejhezčí a nejzajímavější místa v zemi. Kromě řady památek (paláců, madras, zahrad, hradeb..) je proslulé především svou nenapodobitelnou orientální atmosférou, kterou si vycgutnáme především večer na náměstí Náměstí Djemaa el Fna (Shromaždiště mrtvých), které bylo kdysi veřejným popravištěm. V současné době se zde den co den odehrává živé představení různých hudebníků, tanečníků, artistů, vypravěčů příběhů, zaklínačů hadů aj. Ve večerních hodinách zde stojí nespočet pojízdných vývařoven, kde je možné ochutnat různé speciality.

DEN 13 - Marrakeš - Vysoký Atlas - Marrákeš

Po snídani si vyjedeme na výlet do hor Vysokého Atlasu na náhorní plošinu Jebel Yagour ve výši 2000 m. Místo je známé díky prehistorickým skalním rytinám, kam se dopravíme džípem. Cestou dostaneme občerstvení v osamělé berberské vesnici a ochutnáme domácí tádžin v přírodě. Na večer se vrátíme do Marrákeše.

DEN 14 - Marrákeš (fakultativně Essauira)

Dnešní den si můžete užít podle sebe v Marrákeši, nebo se vypravit do krásného pobřežního města Essauira s portugalskou pevností, malebnou starou Medinou a rybářskými trhy. Pochutnat si tu můžete na skvělých čerstvých rybách a mořských plodech. Ve městě je také dlouhý písřitá pláž, kde se můžete vykoupat v moři nebo třeba zkusit surfing.

Na večer se vrátíme do Marrákeše.

DEN 15 - odlet

Přesun na letiště a odlet.

Mapa zájezdu

Průvodci zájezdu

DSC02587.JPG

Kuba Žižka

Průvodce Marokem a Íránem

"Průvodcování v Maroku pro Omarovu cestovku dělám jako koníčka a doufám, že je to znát"

Jakubovy cesty vždy směřovaly spíše na východ, a tak se přes země Balkánu dostal na Blízký východ, kde se mu tak zalíbilo, že se tam rád vrací. Jako průvodce rád pomáhá lidem objevovat nová místa a přinášet jim neopakovatelné zážitky. Sám si pak s oblibou vychutnává místní speciality. Destinace, kde Jakuba potkáte, většinou nejsou na obálkách časopisů. Jsou to spíše místa, která mají silné příběhy.

KUBY TERMÍNY:

5.5.- 19.5.2022

Důležité informace

 • zájezdy se konají v malých skupinách maximálně 12 účastníků - průměrný počet účastníků je 8​​

 • odlet je z Vídně přímým letem se společností Wizzair. Svoz z Prahy, Brna a Ostravy je zajištěn v ceně zájezdu​​

 • přesuny po Maroku probíhají klimatizovaným mikrobusem​​

 • český průvodce je přítomen po celou dobu zájezdu

 • zájezd je se snídaní a jednou večeří při ubytování v pouštním kempu. Ostatní strava je v režii účastníků za pomoci průvodce.​​

 • minimální počet závazně přihlášených účastníků pro konání zájezdu je 6​​

 • pro vstup do Maroka za účelem turismu nejsou od českých občanů vyžadována víza

 • v Maroku neplatí striktní dress code, ženy nemusí mít zahalené vlasy, doporučuje se uměřenost